Yazdır

Hakkımızda

Soru: Ne zaman kuruldunuz?

Yanıt: 1993

Soru: Neden mesleki eğitim merkezi kurdunuz?

Yanıt: Kurucumuz Tufan BEKMEZ (Özgeçmiş için tıklayınız), Hacettepe Üniversitesi Bilgisayar Bilimleri Mühendisliği Bölümü mezunu. Öğrencilik yıllarında Ulus Anafartalar Bilgisayar Kursu'nda öğretmenliğe başlamış. Ve çok sevmiş öğretmenliği. Askerlik sonrası, mesleki eğitimle uğraşmaya karar vermiş ve 1993 yılında Bem Bilgisayar Kursu'nu eğitim ve öğretime açmış. Sadece ve sadece bilgisayar eğitimleri vermek üzere kurgulamış. Ve (inatla) bu güne kadar eğitim vermeye devam etmiş. Özel Bem Bilgisayar Kursu Kurucu Müdürlüğü dışında, Gazi Üniversitesi'nde de Öğretim Görevlisi olarak bilgisayar dersleri vermiş.

Soru: Özellikle branşlaştığınız alanlar var mı?

Yanıt: Kurulduğumuz günden bu güne kadar, Bilgisayar İşletmenliği, Bilgisayar Programcılığı, On Parmak F Klavye Kullanımı konularında grupsal eğitimlerde uzman olduğumuzu söyleyebiliriz. Ayrıca kurucumuzun bilgisayar mühendisi olmasından dolayı, genel programlama dilleri konusunda (C, C++, C#, Java, VB.NET, Delphi, Fortran, ...) gerek grupsal, gerek özel ders olarak yıllardan beri eğitim vermekteyiz. İleri Excel (Makro uygulamaları), Veri Tabanı Programları (Access, Access Makro, SQL Server, MySQL, ...) konularında da dersler vermekte, danışmanlıklar yapmaktayız. Özel uygulamalar açısından baktığımızda Matlab konusunda yüksek lisans ve doktora seviyesinde çalışan öğrencilere destek olmaya çalışmaktayız.

Soru: Eğitim süreleri konusunda kursunuzun yaklaşımı nedir?

Yanıt: Kursumuzda, kursiyerlerin genel başarı seviyesini üst noktaya taşımak için, eğitim süreleri dinamik olarak programlanır. Özellikle F Klavye kullanımı gibi beceri eğitimlerinde, kursiyerin yazma becerisini kazanıncaya kadar (3 dakikalık sürelerde hatasız 800 vuruş yapabilme) kursa devam etme zorunluluğu bulunmaktadır. Bilgi eğitimlerinde belirli kurs süreleri olmasına karşılık, yeterli düzeye ulaşamayan kursiyerlerin, aynı eğitimi alan başka bir grup içerisinde ücretsiz olarak ders alması sağlanmaktadır. Böylece "Öğrenmek isteyen, mutlaka öğrenir" sonucuna ulaşılmaktadır.

Soru: Kurumsal eğitimler konusunda yaptığınız çalışmalar var mı?

Yanıt: 20 yılın üzerindeki bilgi birikimimizden dolayı, muhtelif kurum ve kuruluşlar ile eğitim çalışmaları yapmaktayız. Örneklemek gerekirse, TRT ile altyazı operatörlerinin on parmak F klavye eğitimleri, Vakıflar Bankası Bilgi İşlem Personellerinin Java programlama eğitimi, muhtelif bankaların İleri Excel eğitimleri, Mamak Belediyesi Bilgi İşlem Personellerinin genel programlama eğitimleri sayılabilir (bakınız referanslar). Kursumuz, gerek kendi bünyesinde, gerekse kurumların eğitim salonlarında, yani yerinde eğitimler vermektedir.

Bize Ulaşın

Karanfil Sokak 24/7-9 Kızılay ANKARA
(0312) 417 03 22 - 417 03 37
bem@bem.com.tr