Yazdır

İşletmenlik Kursları

Soru: İşletmenlik kursu kapsamında hangi dersleri alacağım?

Yanıt: Hedef noktamız, katılımcıların kurs bitiminde işletim sistemleri ve ofis uygulamaları konusunda temel bilgi seviyesine ulaşmasıdır. Kurs kapsamında Windows işletim sistemi, Word kelime işlem programı, Excel elektronik tablolama programı, Power Point sunu hazırlama programı ile birlikte, virüs tarama programları, sıkıştırma programları gibi, genel kullanıcının bilmesi gereken programlar da anlatılmaktadır.İnternet uygulamaları (arama motorlarının verimli kullanımı, elektronik posta işlemleri vb) konularında özellikle ayrıntılı bir şekilde durulmaktadır.

Soru: Kurs ne kadar sürüyor?

Yanıt: Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm özel bilgisayar kursları, aynı müfredat kapsamında eğitim verirler. Müfredat kapsamında toplam kurs süresi 160 saat olarak belirlenmiştir. Bu süre, teori ve pratik kurs süreleri toplamını gösterir. Düzey belirleme sınavları ile daha kısa süreli kurslar da düzenlenmektedir. Genel olarak 60 saat düzeyinde eğitimler süreleri ayarlanmaktadır ve bu süre, yukarıda belirtilen konuların uygulamalı olarak öğrenilmesi için yeterli olmaktadır.

Soru: Kurs bitiminde sertifika alabiliyor muyuz?

Yanıt: Sertifika sınavları İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından yapılır. Yılda 6 kere düzenlenen bu sınavlar, teori ve pratik olmak üzere iki aşamalı düzenlenir. Teori sınavları çoktan seçmeli, dört seçenekli toplam 120 sorudur. Uygulama sınavlarında 4 adet Windows, 1 adet Word ve 1 adet Excel sorusu vardır. Her iki sınav içinde geçme notu 45 olarak belirlenmiştir (Geçmiş sınav soruları için tıklayınız). Her iki sınav notunun ortalaması 45 ve üzeri olan kursiyerler toplam 160 saatlik Bilgisayar İşletmeni Sertifikası almaya hak kazanır.

Soru: Kayıt için gereken belgeler nelerdir?

Yanıt: 4 adet fotoğraf, Nüfus cüzdanı fotokopisi ve en az Ortaokul (veya ilköğretim okulu) mezunu olduğunu gösteren belgenin fotokopisi ile başvurmanız yeterlidir.

Soru:İşletmenlik kursu kapsamında anlatılan konuları biliyorum. Bilgimi sertifikalandırmam gerekiyor. Ne yapmalıyım?

Yanıt: Düzey belirleme sınavları ile kursiyerlerimizi sertifika sınavlarına bildirebiliyoruz. Düzey belirleme sonrası kursiyerlere, eksik oldukları konularla ilgili tamamlama dersleri düzenliyoruz.

Bize Ulaşın

Karanfil Sokak 24/7-9 Kızılay ANKARA
(0312) 417 03 22 - 417 03 37
bem@bem.com.tr